Elhunyt Dr. Grün Alajos, a Szerves Kémia és Technológia Tanszék docense

2020. augusztus 25. kedd

Elhunyt Dr. Grün Alajos, a Szerves Kémia és Technológia Tanszék docense

Grün Alajos esti tagozaton végezte el a vegyészmérnöki szakot 1992-ben. Végzése után közel másfél évtizeden át kalixarénekkel foglakozott. Később a Keglevich-csoportba került, ahol a környezetbarát és foszfororganikus témában dolgozta be magát. 2012-ben, 48 éves korában kapott docensi kinevezést. Grün Dr igen intenzív oktatómunkát végzett. 3 Évtizeden át (egészen mindennapjainkig) laborgyakorlatokat vezetett. Közel 20 éven át járt ki a Chinoin-Sanofi gyógyszergyárba kihelyezett hallgatói gyakorlatokra. Több külsős tárgyat menedzselt, és szakdolgozatok valamint diplomamunkák témavezetőjeként ill. társ-témavezetőjeként szerepelt. Mintaszerűen szervezte a záróvizsgákat és a felvételiket. Mindkét kutatási vonalon és ipari munkákban is komoly eredményei születtek.

Rendkívüli erőt és tartást mutatott, ahogy betegségét viselte, szinte mindvégig köztünk volt az egyetemen. Személyes példájából sokat tanultunk, emlékét megőrizzük.

Életének 56. évében hunyt el.