VBK KIVÁLÓSÁGOK KITÜNTETÉSE A NEMZETI ÜNNEP ALKALMÁBÓL

VBK KIVÁLÓSÁGOK KITÜNTETÉSE A NEMZETI ÜNNEP ALKALMÁBÓL

Széchenyi- díjban részesült:

Marosi György János

A Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, a BME Szerves Kémia és Technológia tanszékének egyetemi tanára a polimer kompozitok és gyógyszerrendszerek innovatív, biztonságos technológiáinak kifejlesztésében, valamint ipari bevezetésében elért nemzetközileg is kiemelkedő eredményei, valamint iskolateremtő kutatói-oktatói tevékenysége elismeréseként.

Magyar Érdemrend Tisztikereszt kitüntetést kapott:

Vértessy G. Beáta

A Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kara Alkalmazott Biotechnológia és Élelmiszertudományi Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára.

Kiemelkedő és példamutató iskolateremtő egyéniség, aki fiatal kutatókból álló csoportjának élén lényegi felfedezéseket ért el a genomi integritásban kulcsfontosságú enzimek működéséről és a DNS-beli uracil élettani és patológiás szerepéről, valamint innovatív molekuláris eszközöket hozott létre orvosbiológiai alkalmazások fejlesztésére.