Sikerrel zárult a Vegy-Érték Tehetségpont által szervezett Középiskolai Tanári Ankét

2014. december 8. hétfő

A 2014. november 21-én a Vegy-Érték Tehetségpont által szervezett Középiskolai Tanári Ankétra 10 középiskolai tanár fogadta el a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar meghívását.

A Dékáni köszöntő után Dr. Hornyánszky Gábor ismertette a Tehetségpont tevékenységét és a középiskolásoknak szervezett programjait. A Kar képzéseit Dr. Székely Edit mutatta be. Az előadások után pedig kötetlen beszélgetés zajlott a középfokú oktatás helyzetéről, a felsőoktatással kialakítható kapcsolati pontokról, és a lehetséges együttműködésekről.

A találkozó fontosabb megállapításai:

• Támogatandó cél, hogy a szakközépiskolák Vegyipari alapismeretek című tantárgya is felvételi tárgy lehessen a Vegyészmérnöki szakon.
  • Szakkollégistákkal máskor is szívesen találkoznának. Akár a BME-n, akár a középiskolákban.
  • Kémiaórán bemutatható filmet szívesen levetítenének a diákoknak.
  • Az emelt szintű érettségi kísérleteit nem mindenütt tudják elvégezni, ehhez kérnének segítséget.
  • Fontosnak tartják az internetes elérhetőségeket, megjelenéseket, egyre inkább ez válik az elsődleges információforrássá.

Együttműködési lehetőségek:

• Igény esetén a VBK szívesen fogad iskolai csoportokat laboratóriumi gyakorlat keretében.
  • A VBK támohatja a középiskolai tanár előmenetele szempontjából szüksége tudományos kutatómunkát, együttműködést.
  • Közös gondolkodással szakmódszertani szakmai anyagok készítése.
  • Középiskolásoknak szervezett szakmai programok (Oláh György kémiaverseny, Szakmai Napok rendezvénysorozat, nyári előkészítő tábor) népszerűsítése.