DBU ösztöndíj szakmai gyakorlat megszerzésére Németországban

2015. február 12. csütörtök

DBU ösztöndíj szakmai gyakorlat megszerzésére Németországban

A Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) német szövetségi környezetvédelmi alapítvány németországi gyakorlati, kutatói ösztöndíjat hirdet bármilyen környezetvédelmi területen jártas (környezettechnika, környezetgazdaságtan, környezeti kommunikáció, környezetjog, természetvédelem, műemlékvédelem…). A pályázók végzettsége nem meghatározott (műszaki tudományok, természettudományok, társadalomtudományok) végzős hallgatók, fiatal diplomások, doktoranduszok részére. Az ösztöndíj időtartama 6-12 hónap, helyszíne lehet kutatóintézet, egyetem, államigazgatás, társadalmi szervezet, vállalat, stb.

Pályázat feltételek:

• Az ösztöndíjra pályázhatnak
    • hallgatók, akik 2015 nyarán tanulmányaikat befejezik;
    • diplomás fiatal szakemberek (posztgraduális hallgatók is), akiknek diplomája 3 évnél nem régebbi;
    • doktorandusz hallgatók, akkor is, ha diplomájuk 3 évnél régebbi. Feltétel: a doktori dolgozat leadása legkorábban 1 évvel az ösztöndíj megkezdését követően történhet.
  • Magyar nemzetiség, magyar anyanyelv.
  • Magyarországi egyetemen szerzett diploma.
  • Legalább „jó” minősítésű MSc diploma a környezetvédelem bármely területén (BSc diploma nem elegendő).
  • Környezettel kapcsolatos, Magyarország, illetve az EU szempontjából időszerű téma.
  • Konkrét gyakorlati hely, német partnerintézmény megnevezése nem pályázati feltétel.
  • Írásbeli pályázati anyagok benyújtása, valamint személyes bemutatkozás, szóbeli felvételi elbeszélgetés német vagy angol nyelven.
  • Német vagy angol nyelvtudás. Az ösztöndíj megkezdéséhez a német nyelv kellő szintű elsajátítása szükséges. (Az ösztöndíjat elnyert pályázók részére szükség esetén a DBU 3,5 hetes intenzív német nyelvtanfolyamot szervez Osnabrückben a szakmai gyakorlat megkezdése előtt (2015. augusztus 17-től), melyhez 100%-os anyagi támogatást biztosít)

Határidők:

Pályázat beadási határidő: 2015.03.10

Szóbeli forduló: 2015.04.14.

Gyakorlat kezdete: 2015.09.01.

Pályázás: Az online pályázatokat a Deutsche Bundesstiftung honlapján a következő link útmutatásai alapján várjuk: http://www.dbu.de/1462.html,

illetve angol nyelvű pályázat esetén: http://www.dbu.de/1489.html

Magyarországi DBU koordinátor:

Huba Bence

Tel.: +36 70 20 20 234

További információ az ösztöndíjjal kapcsolatban az alábbi e-mail címen kérhető: dbuosztondij@gmail.com