Megjelent a Pro Progressio Alapítvány Doktorandusz pályázata

2015. március 4. szerda

Megjelent a Pro Progressio Alapítvány Doktorandusz pályázata

A Pro Progressio Alapítvány a Varga József Alapítvány támogatásával pályázatot hirdet a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar doktorandusz hallgatói részére hallgatói ösztöndíj elnyerésére.

A BME VBK Oláh György Doktori Iskolájába felvett önköltséges (költségtérítéses) hallgatók félévenként pályázhatnak a Varga József és a Pro Progressio alapítvány által biztosított tanulmányi és szociális ösztöndíjra, az alábbiak szerint:

A tanulmányi ösztöndíj összege félévente 50 ezer forint.

A PhD képzés első félévére szóló tanulmányi ösztöndíj elnyeréséhez az alábbiakat igazoló dokumentumok benyújtása szükséges:

• Az MSc képzés utolsó félévben elért legalább 4,5-ös súlyozott tanulmányi átlag igazolása.
  • A diplomamunka témavezető kiváló kutatómunkáról szóló igazolása.

A PhD képzés további féléveire vonatkozó tanulmányi ösztöndíj elnyeréséhez az alábbiakat igazoló dokumentumok benyújtása szükséges:

• Az előző félévben elért legalább 4,5-ös súlyozott tanulmányi átlag igazolása.
  • A témavezető kiváló kutatómunkáról szóló igazolása.
  • A tanszékvezető kiváló oktatómunkáról szóló igazolása.

Nem adhat be pályázatot az az önköltséges (költségtérítéses) hallgató, akinek a képzési díját a munkáltatója átvállalta.
A fenti feltételeknek megfelelő pályázó PhD hallgatók az ösztöndíjat megkapják.

A szociális ösztöndíj összege a 2015. tavaszi szemeszterre 80.000 Ft.

Szociális ösztöndíjra csak budapesti állandó lakcímmel nem rendelkező hallgatók pályázhatnak.

A szociális ösztöndíj elnyeréséhez az alábbiakat igazoló dokumentumok benyújtása szükséges:

• Az állandó lakcím igazolása.
  • A szociális ösztöndíj elnyerésének nem feltétele a kollégiumi elhelyezés igénybevétele.

Szociális ösztöndíj a rendelkezésre álló keret erejéig adható.

Az ösztöndíjakra pályázni a 2015. február 1-vel induló szemeszter során március 31-ig lehet. Pályázatok beadásának helye: VBK Dékáni Hivatal.

Forrás és a pályázat elérhetősége:

Letölthető nyomtatványok: