Bursa Hungarica pályázat szociálisan rászoruló hallgatók részére

2015. augusztus 28. péntek

Bursa Hungarica pályázat szociálisan rászoruló hallgatók részére

A Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszer célja az esélyteremtés érdekében a hátrányos helyzetű, szociálisan rászoruló fiatalok felsőfokú tanulmányainak támogatása.

• Felsőoktatási tanulmányokat kezdeni kívánó fiatalok számára (BURSA-2016 B)

• Felsőoktatási hallgatók számára a 2015/2016. tanév második és a 2016/2017. tanév első félévére vonatkozóan (BURSA-2016 A)

Az önkormányzati csatlakozás határideje: 2015. október 1.
A pályázat benyújtásának határideje: 2015. november 9.

A program keretében olyan szociálisan hátrányos helyzetű felsőoktatásban résztvevő hallgatóknak folyósítható az ösztöndíj, akik a települési önkormányzat illetékességi területén lakóhellyel rendelkeznek, felsőoktatási intézményben (felsőoktatási hallgatói jogviszony keretében) teljes idejű (nappali tagozatos) képzésben vesznek részt.

A többszintű támogatási rendszer pénzügyi fedezetéül három forrás szolgál: a települési önkormányzati, a megyei önkormányzati, valamint – az Emberi Erőforrások Minisztériuma finanszírozásával – a felsőoktatási intézményi költségvetésben megjelenő elkülönített forrás. Évente több mint 27 000 pályázórészesül támogatásban, ez éves szinten 2 milliárd forint ösztöndíjként történő folyósítását jelenti.

Honlap: http://www.emet.gov.hu/hatter_1/bursa_hungarica/