VII. Termoanalitikai iskola - felnőttképzési programról

2016. február 1. hétfő

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Vegyészmérnök és Biomérnöki Kar Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszéke és a Per-Form Hungária Kft. közös szervezésében megrendezi termoanalitikai szakmai tanfolyamát.

A tanfolyam helye: BME Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék, 1111 Budapest, Műegyetem Rkp. 3. H ép. Földszinti tanterem.
Időpontja: 2016.02.10. - 02.12. munkanap 9-17 óra között.
Óraszáma: 24×45 perc elmélet.

Részvételi díj:
Elmélet (3 nap): 88.000,-Ft + ÁFA

A tanfolyam díja tartalmazza az ebéd árát is.
A tanfolyam díja nem tartalmazza a felnőttképzéshez kapcsolódó szolgáltatások (előzetes tudásszint felmérés valamint képzési szükségletek felmérése és képzési tanácsadás) igénylése esetén azok díját, illetve a szállás és utazás költségeit.

A tanfolyam lezárása, eredményes elvégzéséről kiállított dokumentum:
Az elméleti kurzus anyagának eredményes elsajátításáról a résztvevők tanúsítványt kapnak. A tanúsítvány átadása előtt mind az elméleti anyagból kerekasztal-megbeszélést tartunk, amelyen a résztvevők gyakorlati feladataikat is elővezethetik.

Érdeklődése esetén keresse ügyintézőnket!
Ügyintézőnk neve, telefonszáma: Czigle Boglárka +36 (1) 251-1116

Részletes program

Jelentkezési határidő: 2016.02.08.
Tanúsítvány átadás időpontja: 2016.02.12.

Az előadások időpontja: 2016.02.10. – 2016.02.12. Gyülekező: 2016.02.10.-én 10 órakor a BME Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszékén (1111 Budapest, Műegyetem Rkp. 3. H ép. Földszinti tanterem).

1. DSC technika. A módszer lehetőségei és korlátai.
  2. DSC készülék bemutatása és az első mérések elindítása.
  3. DSC Laborgyakorlat, amelyen a következő méréseket végezzük el: olvadáspont meghatározás és tisztaságmérés, amorf anyagok üvegesedési átmenetének tanulmányozása, fajhőmérés. A résztvevők hozhatnak mintákat, amelyeket megmérünk a gyakorlatok során.
  4. Összetett folyamatok kalorimetriás vizsgálatáról: A polimorfia jelensége és vizsgálati módszereinek bemutatása, polimerek láncszerkezetének termoanalitikai vizsgálata (HyperDSC, Step Scan Analysis SSA DSC).
  5. Bomlási folyamatok tanulmányozása DSC módszerével (OIT, OOT), bomláskinetika.
  6. Összetett folyamatok vizsgálata: Amorf anyagok üvegesedési átmenetének kinetikus effektusai (SSA-DSC).
  7. A TGA mérés elvének és a készülék működésének bemutatása.
  8. Bevezetés a tömegvesztéssel járó folyamatok vizsgálatába. (Bomlási folyamatok, oldószer nyomok vizsgálata, kristályvíz mennyiségének meghatározása, eltérő bomlási hőmérsékletű komponensek elválasztása lépcsős TG vizsgálatokkal.) A résztvevők által esetleg hozott érdekes minták vizsgálata.)
  9. Összetett folyamatok tömeg- és entalpiaváltozásának vizsgálata kapcsolt TG-DTA berendezéssel.

Képzésekhez kapcsolódó szolgáltatások

A tanfolyamra jelentkezők igényelhetik a következő képzéshez kapcsolódó felnőttképzési szolgáltatásokat:

előzetes tudásszint felmérés
képzési szükségletek felmérése és képzési tanácsadás

A felnőttképzési szolgáltatások igénybevételének díja:

előzetes tudásszint felmérés 60.000,-Ft + ÁFA
képzési szükségletek felmérése és képzési tanácsadás 60.000,-Ft + ÁFA

Amennyiben a képzésre jelentkező előzetes tudásszint felmérését jelentkezési lapján kérte, költségeit vállalja, erre felnőttképzési szerződést kötött, a felmérés eredményének megfelelősége esetén kérheti egyes tananyagrészek teljesítése alól felmentését, melynek elfogadásáról a képző határozatot hoz.
Jelentkezési lap letöltése