Patonay Tamás-díj

2016. október 14. péntek

Pályázati felhívás

A Magyar Tudományos Akadémia Heterociklusos és Elemorganikus Kémiai Munka-bizottsága és a Magyar Kémikusok Egyesülete meghirdeti a Patonay Tamás-díjat a lent megnevezett felsőoktatási intézményekben szervezett doktori képzésben részt vevő, olyan harmadéves hallgatók számára, akiknek kutatási témája illeszkedik a munkabizottság tematikájához. A díj összege 150.000,- forint amelyet saját kutatási eredmények nemzetközi konferencián való bemutatásának költségeire lehet felhasználni.

A résztvevő intézmények és kapcsolattartóik:

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem  Huszthy Péter, egyetemi tanár (

Debreceni Egyetem Somsák László, egyetemi tanár

Eötvös Loránd Tudományegyetem Novák Zoltán, egyetemi adjunktus

MTA Természettudományi Kutatóközpont Soós Tibor, intézetigazgató

Szegedi Tudományegyetem Fülöp Ferenc, egyetemi tanár

Pécsi Tudományegyetem Kállai Tamás, egyetemi tanár

A pályázat benyújtásának és elbírálásának menete:

A pályázóknak 2016. október 25-ig kell jelentkezni az intézményi kapcsolattartónál egy 1 oldalas előadáskivonattal, önéletrajzzal és publikációs listával. Az intézmények által kiválasztott diákok (intézményenként egy) a munkabizottság 2016. november 18-i előadóülésén 15 perces előadás keretében számolnak be kutatási eredményeikről. A díjat egy független zsűri ítéli oda egy hallgatónak az előadások és a kapcsolódó vita alapján.