Varga József Alapítvány BME VBK posztdoktori kutatói ösztöndíj pályázat

2019. január 16. szerda

Varga József Alapítvány BME VBK posztdoktori kutatói ösztöndíj pályázat

Varga József Alapítvány
BME VBK posztdoktori kutatói ösztöndíj pályázat

A Varga József Alapítvány pályázatot hirdet BME VBK posztdoktori kutatói ösztöndíj elnyerésére.

1. Pályázatot nyújthat be a BME VBK Oláh György Doktori Iskola PhD fokozatott szerzett volt hallgatója, aki kutatómunkáját a BME VBK valamelyik tanszékén végzi, ellenben a megpályázott időszakban nincs a BME VBK-val, illetve valamely MTA támogatású kutatócsoporttal munkavégzésre vonatkozó jogviszonya, illetve nem részesül más támogatótól posztdoktori ösztöndíjban.

2. A pályázatok értékelésénél a kutatási terven kívül az alábbi szempontokat veszi figyelembe a kuratórium:
a. Az eddig megjelent tudományos közlemények száma, impakt faktora, idézettsége a BME VBK tudományági habilitációs követelményeinek megfelelően. A pályázat beadásának a feltétele a habilitációs követelmények legalább 33%-os teljesítése.
b. A pályázók között a BME VBK tudományos dékánhelyettese, HBDT elnöke és az Oláh György Doktori Iskola vezetőjéből álló bizottság által felállított rangsor.

3. Az ösztöndíj 12 hónapra, 2019. február 1. – 2020. január 31. közötti időszakra szól.

4. Az ösztöndíjas időszak a szakértői bizottság javaslata alapján azonos feltételekkel további 12 hónapra egyszer meghosszabbítható, ha a támogatás első évében az ösztöndíjas a BME VBK tudományági habilitációs követelményei teljesítésében legalább az 50%-os szintet eléri.

5. Az ösztöndíj összege: 200.000,- Ft/hó.

6. Az ösztöndíj egy fő részére adható.

7. A pályázathoz csatolni kell:
a. Szakmai önéletrajz
b. Publikációs lista
c. Az eddig folytatott kutatómunka rövid leírása, az eddig megjelent tudományos közlemények impakt faktor, illetve az idézettség feltüntetésével történő felsorolása.
d. Az ösztöndíjas időszakra vonatkozó kutatási terv.

8. A pályázat beadásának határideje: 2019. január 31.

A pályázatokat nyomtatott formában a Varga József Alapítvány irodájában kell leadni: 1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3. K épület I. emelet 22. VBK Dékáni Hivatal,
Telefon: 463-3571, e-mail: vargaj.alapitvany@mail.bme.hu

A pályázatok szakmai értékelése alapján az ösztöndíjat az Alapítvány kuratóriuma ítéli meg, a döntésről a pályázók írásban értesítést kapnak.

A pályázathoz szükséges mellékletek erről a linkről elérhetők.

Dr. Nagy József
a kuratórium elnöke