Karunk kutatói külföldön is megállják a helyüket

2018. március 6. kedd

Karunk kutatói külföldön is megállják a helyüket

Hollóczki Oldamur a Bonni Egyetem habilitáció előtt álló alkalmazottjaként a német professzorok közössége "Arbeitsgemeinschaft Deutscher Universitäts-professoren und -professorinnen für Chemie" által fiatal kutatóknak adományozott három ADUC díj egyikét nyerte el Németországban, melyről az Angewandte Chemie tudósít http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/anie.201801006/full.

Oldamur 2011-ben szerezte meg doktori címét a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karon Dr. Nyulászi László témavezetése mellett. 2011 és 2012 között a Szervetlen s Analitikai Kémia Tanszéken tudományos munkatársként dolgozott, majd 2012-ben Alexander von Humboldt ösztöndíjat elnyerve Barbara Kirchner kutatócsoportjához, ahol jelenleg is a habilitációján dolgozik. Kutatásai során statikus DFT és ab initio számításokat, illetve klasszikus és ab initio molekuladinamikai szimulációkat végez első sorban katalizátor rendszerek vizsgálatára, különösen olyan katalizátorként/reagensként is funkcionáló folyadékok "tervezésére" amik egyben oldószerként is viselkednek. Egyik legújabb eredménye az "Angewandte Chemie" [1] című folyóiratban jelent meg.

[1] R. Elfgen, O. Hollóczki, P. Ray, M. F. Groh, M. Ruck, B. Kirchner, Z. Theoretical Investigation of the Te4Br2 Molecule in Ionic Liquids Anorg. Allg. Chem. 2017, 643, 41;