Varga József Alapítvány BME VBK Pungor Ernő doktorjelölti kutatói ösztöndíj pályázat

2019. szeptember 3. kedd

A Varga József Alapítvány pályázatot hirdet BME VBK „Pungor Ernő” doktorjelölti kutatói ösztöndíj elnyerésére.

1. Pályázatot nyújthat be a BME VBK doktorjelöltje, aki kutatómunkáját a BME VBK valamelyik tanszékén végzi, ellenben a megpályázott időszakban nincs a BME VBK-val, illetve valamely MTA támogatású kutatócsoporttal munkavégzésre vonatkozó jogviszonya, illetve nem részesül más támogatótól doktorjelölti ösztöndíjban.

2. A pályázatok értékelésénél a kutatási terven kívül az alábbi szempontokat veszi figyelembe a kuratórium:

• a. Az eddig megjelent tudományos közlemények száma, impakt faktora, szerzői hányada a BME VBK doktori követelményeinek megfelelően.

• b. Az ösztöndíjas időszakra vállalt oktatási feladatok.

• c. A pályázók között a BME VBK tudományos dékánhelyettese, HBDT elnöke és az Oláh György Doktori Iskola vezetőjéből álló bizottság által felállított rangsor.

3. Az ösztöndíj 5 hónapra, 2019. szeptember 1. – 2020. január 31. közötti időszakra szól.

4. Az ösztöndíj összege: 180.000,- Ft/hó.

5. Az ösztöndíj maximum három fő részére adható.

6. A pályázathoz csatolni kell:

• a. Szakmai önéletrajz

• b. Publikációs lista

• c. Az eddig folytatott kutatómunka rövid leírása, az eddig megjelent tudományos közlemények az impakt faktor, illetve szerzői hányad feltüntetésével történő felsorolása.

• d. Az ösztöndíjas időszakra vonatkozó kutatási terv.

7. A pályázat beadásának határideje: 2019. szeptember 10.

A pályázatokat nyomtatott formában a Varga József Alapítvány irodájában kell leadni: 1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3. K épület I. emelet 22. VBK Dékáni Hivatal, Telefon: 463-3571, e-mail: vargaj.alapitvany@mail.bme.hu

A pályázatok szakmai értékelése alapján az ösztöndíjat az Alapítvány kuratóriuma ítéli meg, a döntésről a pályázók írásban értesítést kapnak.

Pályázati kiírás