Diplomaosztó ünnepség

2014. március 24. hétfő

Diplomaosztó ünnepség

A Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar végzett hallgatói 2014. március 21-i Diplomaosztó
ünnepségen
Dr. Faigl Ferenc dékántól vehették át az oklevelüket.

A rendezvényen készült fényképeket itt tekinthetik meg.

Az esemény 11 órakor kezdődött a Kar dékánjának nyitószavaival és a meghívott vendégek bemutatásával. A rendezvényen számos ipari cég is képviseltette magát, jelezve a szoros ipar-egyetem együttműködést.

• Thaler György igazgató, Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt.
  • Aradi Mátyás igazgató, Chinoin Zrt.
  • Pongó László osztályvezető, EGIS Nyrt.
  • Klement Tibor igazgató, a Magyar Vegyipari Szövetség alelnöke
  • Karl Anikó képzési vezető, MOL Nyrt.

Dr. Hórvölgyi Zoltán ünnepi beszéde után Klement Tibor, a Magyar Vegyipari Szövetség alelnöke üdvözölte a friss diplomásokat.

Diplomaátadáshoz Dékán úr felkérte Gazdag-Takács Márta ügyvivő szakértőt a BSc vegyészmérnökök, biomérnökök és környezetmérnökök majd az MSc okleveles vegyészmérnökök, biomérnökök, környezetmérnökök, gyógyszervegyész-mérnökök, valamint műanyag és száltechnológiai mérnökök neveinek felolvasására.

A Magyar Vegyipari Szövetség Elnöksége 2013-ban Kiváló Vegyészmérnöki Tanulmányokért díjat alapított, melyet minden évben 1 – 1 vegyészmérnöki MSc szakon végzett hallgató számára ad át, az egyetem javaslata alapján. A Szövetség a kiválasztás alábbi szempontjait tartja fontosnak:

• az egyetemi évek során folyamatosan kiváló tanulmányi eredmény,
  • pozitív értékelés a hallgató üzemi gyakorlaton végzett munkájáról,
  • kiemelkedő színvonalú diplomamunka,
  • eredményes tudományos diákköri munka, kreativitás, és kezdeményező készség.

Idén a Magyar Vegyipari Szövetség díjában Tieger Eszter MSc vegyészmérnök szakos hallgató részesült, amit Klement Tibor a szövetség alelnöke adott át.

A Kar a BSc képzésben végzettek közül kiemelkedő tanulmányi eredményéért oklevélben és könyvjutalomban részesítette Benedek Zsolt vegyészmérnök, Hegedűs Eszter biomérnök és Klimkó Júlia Luca környezetmérnök hallgatót.

Ebben az évben is számos diplomamunka díj is átadásra került:

• A Pro Progressio Alapítvány Richter Gedeon Nyrt. díjában részesül Farkas Tamás MSc gyógyszervegyész-mérnök szakos hallgató, amit Thaler György igazgató úr adott át.
  • A Pro Progressio Alapítvány Chinoin Gyógyszer és Vegyészeti Termékek Gyára Zrt. Sanofi Csoport díját Boros Gábor Norbert MSc gyógyszervegyész-mérnök szakos hallgató Aradi Mátyás igazgató úrtól vehette át.
  • A Pro Progressio Alapítvány Egis Nyrt díját Földesi Tamás MSc gyógyszervegyész-mérnök szakos hallgató nyerte meg, amit Pongó László osztályvezető úr adott át.
  • A Hallgatói Képviselet által adományozott kari Pro Juventute díjat Dr. Faigl Ferenc dékán úr ebben az évben Bak Péter, műanyag és száltechnológiai mérnök hallgatónak nyújtotta át.

A frissen végzettek nevében Reider Hajnalka biomérnök mondott búcsúbeszédet, majd Dékán úr beszéde zárta a rendzvényt.