Patonay Tamás-díj

2019. január 14. hétfő

Patonay Tamás-díj

A Magyar Tudományos Akadémia Heterociklusos és Elemorganikus Kémiai Munkabizottsága és a Magyar Kémikusok Egyesülete meghirdeti a Patonay Tamás-díjat a lent megnevezett felsőoktatási intézményekben szervezett doktori képzésben részt vevő, olyan aktív doktorandusz hallgatók számára, akiknek kutatási témája illeszkedik a munkabizottság tematikájához. A díj összege 150.000,- forint amelyet saját kutatási eredmények nemzetközi konferencián való bemutatásának költségeire lehet felhasználni.

A résztvevő intézmények és kapcsolattartóik:

Budapesti Mszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Huszthy Péter egyetemi tanár

Debreceni Egyetem Somsák László, egyetemi tanár

Eötvös Loránd Tudományegyetem Novák Zoltán, egyetemi docens

MTA Természettudományi Kutatóközpont Soós Tibor, intézetigazgató

Pannon Egyetem Skodáné Földes Rita, egyetemi tanár

Semmelweis Egyetem Mándity István, egyetemi docens

Szegedi Tudományegyetem Kiss Loránd, egyetemi tanár

Pécsi Tudományegyetem Kállai Tamás, egyetemi tanár

A pályázat benyújtásának és elbírálásának menete: A pályázóknak 2019. február 15-ig kell jelentkezni az intézményi kapcsolattartónál egy 1 oldalas előadáskivonattal, önéletrajzzal és publikációs listával. Az intézmények által kiválasztott diákok (intézményenként egy) a munkabizottság 2019. március 13-i előadóülésén 15 perces előadás keretében számolnak be kutatási eredményeikről. A díjat egy független zsűri ítéli oda egy hallgatónak az előadások és a kapcsolódó vita alapján.

Pályázati felhívás