Kiválóságait ünnepelte a Műegyetem
2026. június 1.
„Ma azokat a munkatársainkat ünnepeljük, akik tevékenységükkel, teljesítményükkel kivívták környezetük elismerését, formálták egyetemünk hazai és nemzetközi hírnevét” – mondta a BME Szenátusa idei ünnepi ülésén Charaf Hassan rektor.
A rektor elsőként a BME legrangosabb kitüntetését, a József Nádor Emlékérmet nyújtotta át.
Szarka András előterjesztésére Hórvölgyi Zoltán egyetemi tanárnak, a Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék tanszékvezető-helyettesének „több mint három évtizedes kiemelkedő oktatói és tehetséggondozói, tudományos, valamint tudományszervezői tevékenységéért”;

Majd a Sztoczek József Emlékérmeket adta át a rektor: Ezt a kitüntetést a Szenátus azzal a céllal alapította, hogy azon egyetemi foglalkoztatottak, akik több éven át az igazgatásban, a gazdálkodásban, az üzemeltetésben, fejlesztésben vagy más területen nyújtott teljesítményükkel kiemelkedően szolgálták az Egyetem érdekeit, méltó elismerésben részesüljenek.
Jánosy Beatrix vehette át, „a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar gazdasági ügyintézőjeként végzett odaadó munkájáért, közösségi magatartásáért, megbízhatóságáért-”


