Aktuális híreink

Ösztöndíjas időszak: 2019. szeptember 1. - 2020. január 31.
Beadási határidő: 2019. július 22.
A 2019-ben meghirdetett hároméves akadémiai támogatást huszonhét ifjú szakember nyerte el.
Kihirdették a Bolyai-ösztöndíjra sikerrel pályázó fiatal kutatók névsorát és díjazták a legkiválóbb tudományos eredményeket elérő korábbi ösztöndíjasokat, köztük több BME-s szakembert.

Kémszámtábor 2019

2019. július 11.

A tábor időpontja : augusztus 9-16
Elismerték többek között a Műegyetem négy diákjának és két oktatójának munkáját.
Karunkon elektronikusan gyűjtjük a hallgatók diplomamunkára, szakdolgozatra, egyéni feladatra történő jelentkezését. A jelentkezés ideje: 2019. július 8. - szeptember 30. 23:59 (oktatói elfogadással)
Biopolimerek kutatására nyert jelentős összegű támogatást a VBK akadémikusa.
Kihirdették a BME Jó tanuló, jó sportoló pályázat nyerteseit, valamint díjazták a MEFOB-on eredményesen szereplő műegyetemistákat.
Tartalmas konferencián mutatta be a Műegyetem a felsőoktatás és az ipar együttműködésének példáit, bevált konstrukcióit, valamint aktuális kutatásait, az ezekhez kapcsolódó eredményeket.
Jedlik Ányos-díjat kapott szabadalmaiért a VBK Szerves Kémia és Technológia Tanszék professzora.
Csaknem ezer volt hallgató, köztük a BME több jelenlegi és egykori oktatója, professzor emeritusa vette át jubileumi diplomáját idén.
Az OMAA/AÖU Kuratóriuma pályázatot hirdet ausztriai és magyarországi tudományos kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködések támogatására és ausztriai ösztöndíjas tartózkodásra.
9 M Ft támogatást nyert a Hiventurestől a PLAntoon elnevezésű környezetbarát, bio-plasztik lebomlást segítő hulladéktároló-rendszer
MSCA Kutatási és Innovációs Kutatócsere Program (RISE) pályázati felhívása 2017. november 22-én jelent meg.

Hírarchívum

BME VBK K+F+InfoPont