Aktuális híreink

Kiemelkedő tudományos kutatói munkásságot fejtettek ki, egy doktori műben pedig bemutatták és sikeresen megvédték legutóbbi tudományos eredményeik egy kiemelt részét – e teljesítményükért 65-en vehették át szerdán az MTA doktora cím megszerzését tanúsító oklevelet a Magyar Tudományos Akadémia Székházának Dísztermében.
Hazai vállalkozások, kutatóhelyek és felsőoktatási intézmények között hosszú távon fenntartható, stratégiai jelentőségű együttműködések ösztönzése.
Pályázati felhívás: „A BME 2017. évi legjelentősebb tudományos közleménye” és „A BME legkiválóbb tudományos közleménye 2013-2017” cím elnyerésére
Magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók három vagy négy hónapot tölthetnek el tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője StG, CoG vagy AdG támogatás nyertese.
1. részképzéshez
2. szakmai gyakorlathoz
3. rövid tanulmányúthoz
Pályázati határidő: 2018. március 30.
A pályázat lezárult. A pályázatot Smudla Katalin MSc Biomérnök hallgató nyerte el.
A Pro Scientia Aranyérmek és a Mestertanár Aranyérmek a Magyar Tudományos Akadémián kerültek átadásra.
Az ösztöndíj 1 hónapra, 2017. december 1. – 2017. december 31. közötti időszakra szól.

Nyílt nap a VBK-n

2017. november 22.

A Kari rendezvények központja a Ch épület lesz (XI., Gellért tér 4., az M4 Szent Gellért tér megállójánál).
Az esemény 2017. november 22-én szerdán 15:00 órai kezdettel kerül megrendezésre az Egyetem Dísztermében, amelyre tisztelettel meghívjuk.
"Új iparág a semmiből": Életút beszélgetések Nagy Józseffel
"A fasori Gimnáziumtól a Műegyetemig": Liptay György életútja

Záróvizsga-jelentkezési időszak

2017. november 15. 08:00

A záróvizsga jelentkezési felületet megnyitottuk a Neptun rendszerben.
Megjelent a pályázati felhívás az „Open access” publikációk financiális támogatására a BME VBK-n
Az oklevelek ünnepélyes átadására 2018. május 22.-én kedden 11 órakor kerül sor az Aulában (1111 Budapest Műegyetem rkp. 3.).
Megkezdte munkáját a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ, kutatásszervezési platform.
Az ELIXIR program egy európai élettudományi adatbázis-hálózatot takar.
Az NKFIH közzé tette a Magyarország számára is elérhető kutatási infrastruktúrák listáját.
Műegyetemi megoldások címmel rendeztek konferenciát a BME Q épületében a Magyar Tudomány Ünnepe jegyében, az egyetem jelentős ipari partnereinek részvételével.

Hírarchívum

BME Vegyészmérnöki és