Aktuális híreink

A Pro Progressio Alapítvány pályázatot hirdet a BME Doktori Értekezés Innovációs Díj elnyerésére
A BME-VBK VeBio Tehetség Csoportja és a Kar Vegy-Érték Tehetségpontja az idei évben is megrendezte immár hagyományosnak számító SZAKMAI NAPOK rendezvénysorozatát középiskolás diákok részére a Ch. épületben.
Megkezdte munkáját a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ, kutatásszervezési platform.

Megjelent a kari díj fehívás

2017. április 11.

Az idei évben is meghirdetésre kerülnek a kari díjak.
Beadási határidő: 2017. április 30.
A táblázat tartalmazza az Egyetem és hallgatói számára megpályázható felívásokat.
Szilágyi Szabolcs az "Irodai és ipari szintű energiatermelés és felhasználás" kategóriában nyerte a díjat.

Nobel-díjasok lindaui ülése

2017. április 5.

67th Lindau Nobel Laureate Meeting
Időpont: 2017. június 25-30
A 2017. évi konferencia fő témája a rákkutatás.

Időpont: 2017. április 7-8.
Helyszín: BME Ch épület
A Diákhitel Központ második alkalommal hirdeti meg Ösztöndíj Pályázatát minden olyan 40 év alatti, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező egyetemistának, főiskolásnak, aki hatályos Diákhitel szerződéssel rendelkezik.
Ismeretterjesztő cikkpályázat BME oktatóinak, tudományos kutatóinak és hallgatóinak.
A 2016. évi Pro Progressio Innovációs Díj elismerésre BME oktatók, kutatók vagy oktatói, kutatói csoportok, teamek pályázhatnak 2017.04.28.-ig

Vegyészkonferencia 2017

2017. március 24.

A Magyar Kémikusok Egyesülete (MKE) a 2017. évi Vegyészkonferenciát Hajdúszoboszlón rendezi meg 2017. június 19-21. között.
2016. április 1. és 2017. március 31-e között doktori (Ph.D.) fokozatot szerzett kutatók számára 100 000 Ft-os kutatási támogatás
"Calorimetry and thermal methods in material science" Lyon, France - June 18 - 23, 2017
Az ELIXIR program egy európai élettudományi adatbázis-hálózatot takar.
Az NKFIH közzé tette a Magyarország számára is elérhető kutatási infrastruktúrák listáját.
Közel négymilliárd forintot nyert a műegyetemi vezetésű (FIEK-16) konzorcium a VBK részvételével.
Műegyetemi megoldások címmel rendeztek konferenciát a BME Q épületében a Magyar Tudomány Ünnepe jegyében, az egyetem jelentős ipari partnereinek részvételével.
Idén is szép számban nyertek díjakat a hallgatók a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karon 2016. november 17.-én megrendezett TDK konferencián.
Bacsárdi Szilvia (BSc) és Máté Rózsa (MSc) talajjavítással és talajvédelemmel, illetve hulladékhasznosítással foglalkozott TDK dolgozatukban.
A Műegyetem és a Richter Gedeon Nyrt. vezetői megegyeztek, hogy szakembereik közösen pályáznak tudományos projektek megvalósítása érdekében.
A Labsexplorer.com egy olyan nyilvános portál, amely segíthet a K+F tevékenységet végző laboratóriumok láthatóságának növelésében.

Hírarchívum

BME Vegyészmérnöki és