Aktuális híreink

Megjelent a tankörbeosztás

2017. augusztus 13.

Kedves Gólyák!

A kari honlapra felkerült a tankörbeosztás, kérem nézzék meg: http://www.ch.bme.hu/oktatas/golyaknak/alapkepzes/tankorbeosztas/
2017. augusztus 1.-től Dr. Szarka András vette át a gazdasági dékánhelyettesi posztot.
Dr. Nagy József vette át a dékáni posztot a Kar élén
Beadási határidő:
2017. augusztus 22.
Gratulálunk mindenkinek, aki az idei, a korábbi évekhez hasonlóan magas felvételi pontszámok mellett sikeresen felvételt nyert a VBK alap- illetve mesterképzési szakjaira.
A Szent-györgyi Albert Szakkollégium a BME Vegy-Érték Tehetségpontja támogatásával idén már harmadszor szervezte meg az Oláh György Középiskolai Kémiaversenyt.
A Pro Scientia Aranyérmek és a Mestertanár Aranyérmek a Magyar Tudományos Akadémián kerülnek átadásra 2017 novemberében.
A nyári szabadságok miatt a Dékáni Hivatal fogadási ideje július 24-től augusztus 20-ig keddenként 8 – 16.00 óra között van.
A BME doktori képzésében résztvevő PhD/DLA hallgatók és a fiatal kutatók számára a BME munkatársai és külsős szakemberek kutatói készségfejlesztő kurzusokat tartanak.
A BME Egyetemi Tudományos Diákköri Bizottsága (ETDB) a nappali tagozatos osztatlan, BSc-, MSc- vagy PhD-képzésben résztvevő hallgatók számára pályázatot hirdet.
BME azon doktori címet szerzett fiatal kutatói pályázhatnak, akik a 2016/17-es tanévben védték meg doktori értekezésüket. Benyújtási határidő: 2017. augusztus 31.
Pályázni a műanyagiparban a legfrissebb világpiaci trendeket bemutató legfeljebb 25 oldalas (75000 leütés) terjedelmű önálló tanulmánnyal lehet. Határidő: 2017. szeptember 30.
A Pro Progressio Alapítvány pályázatot hirdet a BME Doktori Értekezés Innovációs Díj elnyerésére
Megkezdte munkáját a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ, kutatásszervezési platform.
Az ELIXIR program egy európai élettudományi adatbázis-hálózatot takar.
Az NKFIH közzé tette a Magyarország számára is elérhető kutatási infrastruktúrák listáját.
Közel négymilliárd forintot nyert a műegyetemi vezetésű (FIEK-16) konzorcium a VBK részvételével.
Műegyetemi megoldások címmel rendeztek konferenciát a BME Q épületében a Magyar Tudomány Ünnepe jegyében, az egyetem jelentős ipari partnereinek részvételével.
A Műegyetem és a Richter Gedeon Nyrt. vezetői megegyeztek, hogy szakembereik közösen pályáznak tudományos projektek megvalósítása érdekében.

Hírarchívum

BME Vegyészmérnöki és