Aktuális híreink

Borus Andor életének 80. évében távozott közülünk.
Rusznák István professzor emeritusz életének 100. évében váratlanul távozott közülünk.
Az utolsó simításokat végzi a XXXIV. OTDK műegyetemi rendezésű ünnepélyes megnyitójának és két szekciójának előkészítésén dolgozó szervezői csapat.
Március 15-e alkalmából a Műegyetem öt oktatóját tüntették ki, köztük a korábbi nemzetközi rektorhelyettest.
November 22-én, az idei SCIndikátor elődöntőn harminc lelkes fiatal mutatta be kutatását a szakmai zsűri előtt. Az est végén megválasztották azt a 14 kutatót, akik továbbjutotttak a három hónapos, ingyenes mentorprogramba.
A Nők a Tudományban Egyesület missziójának része a nők tudományos szerepének támogatása, és a figyelem felhívása a nők tudományos teljesítményére, mivel a nők által véghezvitt sikeres kutatások és innovációk sokszor nem ismertek (és elismertek) szélesebb körben.
Kisgyermeket nevelő kutatónőként a tudományos doktori fokozat megszerzéséhez nyert el akadémiai ösztöndíjat a VBK éppen ma 40 éves munkatársa.
A bioműanyagok minden eddiginél hatékonyabb, otthon is alkalmazható hulladéktároló és -lebontó technológiáját alkották meg műegyetemi hallgatók.
Összeállt a XXXIV. OTDK műegyetemi rendezésű szekcióinak szervezői csapata, amelynek tagjai maguk is szereztek hallgatóként tudományos diákköri tapasztalatot.
Kötelező szakmai gyakorlat, vagy diákmunka céljából munkahelyet kereső, megváltozott munkaképességű, illetve fogyatékossággal élő felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatók jelentkezését várják
Az OMAA/AÖU Kuratóriuma pályázatot hirdet ausztriai és magyarországi tudományos kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködések támogatására és ausztriai ösztöndíjas tartózkodásra.
9 M Ft támogatást nyert a Hiventurestől a PLAntoon elnevezésű környezetbarát, bio-plasztik lebomlást segítő hulladéktároló-rendszer
MSCA Kutatási és Innovációs Kutatócsere Program (RISE) pályázati felhívása 2017. november 22-én jelent meg.

Hírarchívum

BME VBK K+F+InfoPont