Aktuális híreink

Temetése 2018. szeptember 18-án lesz a Szentendrei Köztemetőben
Első alkalommal nyerte meg az oktatók „versenyét” a hallgatók véleménye alapján a VBK-SZKT Tanszék adjunktusa

Jelentkezés TDK konferenciára

2018. augusztus 30.

A konferenciára való jelentkezés: 2018. szeptember 1.-28. között a http://tdk.bme.hu/ egyetemi honlapon történik.

Tutor pályázatok

2018. augusztus 29.

A VBK tutor pályázatot hirdet kiváló hallgatói számára, akik 1-1 kihívást jelentő tárgyból rendszeres vagy kumulált konzultációt tartanának alsóbbéveseknek. Hi: szeptember 16.

Demonstrátori pályázatok

2018. augusztus 29.

A VBK demonstrátori pályázatot hirdet a hallgatói számára, oktatási és oktatást segítő tevékenységre. Hi: szeptember 05.
A tavalyi év sikere után a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kara idén is Dunaújvárosban rendezte meg az érettségire és egyetemi tanulmányokra felkészítő nyári táborát.
A pályázaton 4 tanuló nyerheti el a támogatást (2 tanuló biológia, biokémia, kémia vagy vegyészmérnöki szakról – 2 tanuló orvos- vagy gyógyszerész karról).
Karunkon elektronikusan gyűjtjük a hallgatók diplomamunkára, szakdolgozatra, egyéni feladatra történő jelentkezését. A jelentkezés ideje: 2018. július 10. - szeptember 24. 23:59 (oktatói elfogadással)
A kiíró olyan 35 év alatti doktorjelöltek/doktoranduszok/posztdoktorok jelentkezését várja, akiknek publikációs tevékenységük és tudományos-kutatói eredményük is kiemelkedőnek számít.
A Műegyetem legfiatalabb szervezeti egységének egy éves munkáját bemutató konferenciát tartottak.
A BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karán a 2018/2019. tanévben 2018. november 14-én (szerdán) kerül megrendezésre.
Hollóczki Oldamur "Arbeitsgemeinschaft Deutscher Universitäts-professoren und -professorinnen für Chemie" díjat nyert Németországban.
A fenntarthatóság és a szénhidrátok kémiájának legfrissebb eredményeit foglalták össze műegyetemi szakemberek az Amerikai Kémiai Társaság havi folyóiratában.
MSCA Kutatási és Innovációs Kutatócsere Program (RISE) pályázati felhívása 2017. november 22-én jelent meg.
Hazai vállalkozások, kutatóhelyek és felsőoktatási intézmények között hosszú távon fenntartható, stratégiai jelentőségű együttműködések ösztönzése.
Megjelent a pályázati felhívás az „Open access” publikációk financiális támogatására a BME VBK-n

Hírarchívum

BME Vegyészmérnöki és