Aktuális híreink

Helyszín: BME Oktatói Klub

TDK felhívás 2017

2017. szeptember 1.

A BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karán a 2017/2018-as tanévben 2017. november 16-án kerül megrendezésre a Tudományos Diákköri Konferencia.
Felavatták a trópusi betegség első közép-kelet-európai kutatólaboratóriumát az MTA TTK-n.
Az ABB Kft. immár harmadik egymás követő évben hirdeti meg műszaki egyetemi és főiskolai női hallgatók számára az „ABB mentorprogram női hallgatóknak” elnevezésű programját. A pályázatra 2017. október 5. és november 12. között lehet jelentkezni.
A BME Egyetemi Tudományos Diákköri Bizottsága (ETDB) a nappali tagozatos osztatlan, BSc-, MSc- vagy PhD-képzésben résztvevő hallgatók számára pályázatot hirdet.
A pályázat beadásának határideje: 2017. október 20.
Jelentős támogatást nyertek intézményünk kutatócsoportjai a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal projektjeihez.
Az oklevelek ünnepélyes átadására 2018. május 22.-én kedden 11 órakor kerül sor az Aulában (1111 Budapest Műegyetem rkp. 3.).
A kolozsvári székhelyű Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság (EMT) 2017. október 25-28. között Déván szervezi meg a XXIII. Nemzetközi Vegyészkonferenciát.
Négy évtizeden át végzett kiemelkedő oktatói és kutatói tevékenységéért a Műegyetem Szenátusa az intézmény legrangosabb elismerésével tüntette ki Faigl Ferencet.

Oláh György temetése

2017. szeptember 11.

Oláh György Nobel díjas kémikust 2017. szeptember 19-én helyezik örök nyugalomba.
A Pro Scientia Aranyérmek és a Mestertanár Aranyérmek a Magyar Tudományos Akadémián kerülnek átadásra 2017 novemberében.
Megkezdte munkáját a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ, kutatásszervezési platform.
Az ELIXIR program egy európai élettudományi adatbázis-hálózatot takar.
Az NKFIH közzé tette a Magyarország számára is elérhető kutatási infrastruktúrák listáját.
Műegyetemi megoldások címmel rendeztek konferenciát a BME Q épületében a Magyar Tudomány Ünnepe jegyében, az egyetem jelentős ipari partnereinek részvételével.

Hírarchívum

BME Vegyészmérnöki és