A "Magyar Tudomány Ünnepe 2019"

2019. november 20. szerda

A "Magyar Tudomány Ünnepe 2019"

Kapcsolódva a Magyar Tudomány Ünnepe 2019 „Értékteremtő tudomány” országos programsorozathoz, kerül megrendezésre a "A BME VBK és a hazai gyógyszergyárak intenzív K+F+I együttműködése a minőségi képzés egyik meghatározó eleme" szimpózium a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar szervezésében.

A szimpóziumon négy – egyenként 25 perces – előadás hangzik majd el az előadás címében jelzett témakörből. Az előadásokat 5-5 perces diszkusszió követi.

Levezető elnök:  Prof. Dr. Faigl Ferenc egyetemi tanár

BME Szerves Kémia és Technológia Tanszék

12:00 – 12:05      Megnyitó

Dr. Nagy József dékán, egyetemi docens

12:05 – 12:35     Együttműködés a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kara és az Egis Gyógyszergyár Zrt. között

előadó: Dr. Volk Balázs hatóanyag-fejlesztési igazgató, Egis Gyógyszergyár Zrt.

12:35 – 13:05     Diákok a Chinoinban – a gyógyszergyár szerepe az oktatásban

előadó: Dr. Vajó-Hegedűs Adrienn kémiai fejlesztési laboratóriumok vezető, CHINOIN Zrt. - a Sanofi vállalata

13:05 – 13:35    „Tehetséggondozás és biotechnológiai együttműködés”

előadó: Dr. Könczöl Kálmán vezető tanácsadó, Richter Gedeon Nyrt. Biotechnológiai kutatási és fejlesztési Főosztály

13:35 – 14:05     "Gyógyszerfejlesztő egyetemisták a BME-VBK-n"

előadó: Prof. Dr. Marosi György egyetemi tanár, BME Szerves Kémia és Technológia Tanszék, FIEK, Pharmatech

Programfüzet

A rendezvény időpontja: 2019. november 29. 12 óra
A rendezvény helyszíne: BME CH-épület, CHA10 (alagsor)

Kapcsolattartó: Dr. Hórvölgyi Zoltán, zhorvolgyi@mail.bme.hu, +36 1 463 2911

Minden érdeklődőt szerettel várunk!

Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar