Dr. Hell Zoltán Apáczai Csere János-díjban részesült

2021. szeptember 30. csütörtök

Dr. Hell Zoltán Apáczai Csere János-díjban részesült

Dr. Hell Zoltán, a Szerves Kémia és Technológia Tanszék egyetemi tanára részére a sok éven keresztül kifejtett oktató-kutató munkájáért, kiemelve az idegennyelvű képzés, ezen belül a Stipendium Hungaricum program irányításában kifejtett tevékenységéért javasolta a BME Szenátusa a kitüntetést. Hell Zoltán diplomája megszerzése óta dolgozik a BME Szerves Kémia és Technológia Tanszékén, 2019-től egyetemi tanárként; oktatási szakterülete a gyógyszeriparhoz kapcsolódik. Előadóként és szervezőként részt vett a BME francia, majd később angol nyelvű vegyészmérnök képzéseiben. Évek óta tölti be a BME VBK idegennyelvű oktatási felelősének a posztját, emellett ő a Kar Erasmus koordinátora. A Kar idegennyelvű oktatási felelősként kiemelkedő szerepe van a Stipendium Hungaricum program kari megvalósításában.