Tájékoztatás Jubileumi Díszoklevél adományozásáról

2020. október 26. hétfő

Tájékoztatás Jubileumi Díszoklevél adományozásáról

A Műegyetemen hagyomány, hogy az 50-60-65-70-75 évvel ezelőtt végzett hallgatók jubileumi arany-, gyémánt-, vas-, rubin-és platina diplomát igényelhetnek (vagyis kérelmezni kell) az adott kar dékánjától.

2021-ben azon kollégák kérhetik Díszoklevél kiállítását, akik 50 éve – 1971-ben, vagy 60 éve – 1961-ben, vagy 65 éve – 1956-ban, vagy 70 éve – 1951-ben, vagy 75 éve – 1946-ban kaptak mérnöki oklevelet a Karon ill., a BME jogelőd intézményeiben.

Azok, akik jogviszonyukat a Műegyetemen kezdték meg, de más intézményben kényszerültek befejezni, emlékoklevelet igényelhetnek.

A VBK Dékáni Hivatala 2021. március 15-ig várja a jubileumi díszoklevél iránti igényeket volt hallgatóinktól. Az  igények  benyújtása elkezdhető.

A Jubileumi díszoklevél igényléséhez az alábbi dokumentumok szükségesek:

• Az eredeti vegyészmérnöki oklevél fénymásolata

• Rövid szakmai életrajz egyes szám 3. személyben megfogalmazva. Az életrajz hossza ne haladja meg az 1900 leütést/karaktert (szóközökkel együtt, kb 25-30 sor), mintaként      megtekinthetőek a korábbi évek kiadványai a kari honlapon (http://www.ch.bme.hu/page/274)

• Jelentkezési lap

A jelentkezők adatait a BME Adatvédelmi Szabályzata szerint kezeljük. A jubileumi kitüntetettek életrajzát tartalmazó évkönyvet a kar honlapján tesszük közzé.

A dokumentumok 2021. március 15-ig beküldhetőek elektronikusan, e-mail cím:  vegyeszd@mail.bme.hu

Az oklevelek ünnepélyes átadására 2021. május 26-án szerdán 10 órakor kerül sor az Aulában (1111 Budapest Műegyetem rkp. 3.).

Az ünnepségre gépkocsival érkezők számára parkolóhelyet nem tudunk biztosítani, viszont az Egyetem előtt, illetve a környező utcákban térítéses parkolóhelyek találhatók.

Az ünnepség előtt két héttel a megadott lakcímre értesítőt küldünk ki.

A jubileumi diplomák adományozásával kapcsolatban Mészárosné Dr. Tőrincsi Mercédeszt kereshetik a (30) 632 6602 telefonszámon, vagy a vegyeszd@mail.bme.hu e-mail címen.