Tájékoztatás Jubileumi Díszoklevél adományozásáról

2019. szeptember 12. csütörtök

Tájékoztatás Jubileumi Díszoklevél adományozásáról

A Műegyetemen hagyomány, hogy az 50-60-65-70-75 évvel ezelőtt végzett hallgatók jubileumi arany-, gyémánt-, vas-, rubin-és platina diplomát igényelhetnek (vagyis kérelmezni kell) az adott kar dékánjától.

2020-ban azon kollégák kérhetik Díszoklevél kiállítását, akik 50 éve – 1970-ben, vagy 60 éve – 1960-ban, vagy 65 éve – 1955-ben, vagy 70 éve – 1950-ben, vagy 75 éve – 1945-ben kaptak mérnöki oklevelet a Karon ill., a BME jogelőd intézményeiben.

Azok, akik jogviszonyukat a Műegyetemen kezdték meg, de más intézményben kényszerültek befejezni, emlékoklevelet igényelhetnek.

A VBK Dékáni Hivatala 2020. március 15-ig várja a jubileumi díszoklevél iránti igényeket volt hallgatóinktól. Az  igények  benyújtása elkezdhető.

A Jubileumi díszoklevél igényléséhez az alábbi dokumentumok szükségesek:

• Az eredeti vegyészmérnöki oklevél fénymásolata

• Rövid szakmai életrajz egyes szám 3. személyben megfogalmazva. Az életrajz hossza ne haladja meg az 1900 leütést/karaktert (szóközökkel együtt, kb 25-30 sor), mintaként      megtekinthetőek a korábbi évek kiadványai a kari honlapon (http://www.ch.bme.hu/page/274)

• Jelentkezési lap

A jelentkezők adatait a BME Adatvédelmi Szabályzata szerint kezeljük. A jubileumi kitüntetettek életrajzát tartalmazó évkönyvet a kar honlapján tesszük közzé.

A dokumentumok 2020. március 15-ig beküldhetőek elektronikusan, e-mail cím:  domotorszilvia@mail.bme.hu

Az oklevelek ünnepélyes átadására 2020. május 21-én csütörtökön 10:30 órakor kerül sor az Aulában (1111 Budapest Műegyetem rkp. 3.).

Az ünnepségre gépkocsival érkezők számára parkolóhelyet nem tudunk biztosítani, viszont az Egyetem előtt, illetve a környező utcákban térítéses parkolóhelyek találhatók.

Az ünnepség előtt két héttel a megadott lakcímre értesítőt küldünk ki.

A jubileumi diplomák adományozásával kapcsolatban Dömötör-Bakos Szilviát kereshetik a 463-3571 telefonszámon, vagy a domotorszilvia@mail.bme.hu e-mail címen.

Aktuális híreink