Demonstrátori pályázat

Demonstrátori pályázat kiírása

a BME hallgatóinak
a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar oktatásának támogatására

A 2019/2020/1 félév oktatási feladatainak segítésére Dékán Úr demonstrátori pályázatot ír ki. A demonstrátor a három hónapon át végzett tevékenységéért (2019. szeptember 16. – december 15.) egyösszegű, minimum 37500 Ft díjban részesül. A demonstrátor részletes oktatási feladatait a tanszékvezető határozza meg. A tanszékvezetők a demonstrátori munka minőségét az időszak végeztével értékelik, az értékelést a hallgatóval megismertetik.

Az alábbi 21 demonstrátori állást a Kar az alábbi táblázatban szereplő tárgyak gyakorlatai oktatásával kapcsolatos feladatok segítésére hirdeti meg.

Tanszék

Tárgy

Létszám

Alkalmazott Biotechnológia és Élelmiszertudományi Tanszék

Biomérnöki műveletek és folyamatok, Mikrobiológia, Környezettoxikológia vagy Alkalmazott biokémia és transzgénikus organizmusok tárgyak laborgyakorlatai

4 fő

Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék

Műanyagok vagy Fizikai kémia labor

3 fő

Kémiai és Környezeti Folyamatmérnöki Tanszék

Műszaki kémia vagy Vegyipari műveletek tárgyak gyakorlatai

5 fő

Szerves Kémia és Technológia Tanszék

Biomolekulák kémiája illetve Környezetbarát kémiai technológia és Szerves vegyipari technológiák

4 fő

Szervetlen és Analitikai Kémia Tanszék

Szervetlen kémia labor, Általános és és szervetlen kémia labor, vagy Számítástechnika

5 fő

A Kar tanszékei saját költségre további demonstrátorokat alkalmazhatnak az őszi félévre.

A hallgatók a pályázataikat az érintett tanszék vezetőjének kell leadják véleményezésre 2019. szeptember 09-ig. A pályázat tartalmazza a tanulmányi eredményt (félévenkénti kreditteljesítés, átlagos félévi kreditteljesítés, halmozott súlyozott tanulmányi átlag), a tervezett oktatási munkát és a témavezetői vagy tárgyfelelősi ajánlást (formanyomtatvány mellékelve).

Csak aktív félévre bejelentkezett BSc vagy MSc hallgató pályázhat. A pályázónak vagy BSc diplomával kell rendelkeznie, vagy ha BSc hallgató, legalább 60 kreditje legyen, rendelkezzen legalább annyiszor 25 kredittel, ahány lezárt féléve van. A demonstrátori pályázat csak akkor támogatható, ha a hallgató halmozott súlyozott tanulmányi átlaga 3,5-nél jobb. A következő, tavaszi félévre újabb pályázatokat hirdetünk meg 2020. január végén.

Budapest, 2019. augusztus 31.

Dr. Székely Edit sk.