Aktuális híreink

Diplomaosztó - elmarad

2021. február 4.

A jelenleg érvényes korlátozó intézkedések miatt legnagyobb sajnálatunkra a 2021. március 13-án 11 órakor tartandó diplomaosztó ünnepség nem kerül megrendezésre.
A VBK Dékáni Hivatala 2021. március 15-ig várja a jubileumi díszoklevél iránti igényeket volt hallgatóinktól. Az igények benyújtása elkezdhető.

Demonstrátori pályázat

2021. február 26.

A 2020/2021/2 félév Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar oktatási feladatainak segítésére Dékán Úr demonstrátori pályázatot ír ki. A demonstrátor három hónapon át végzett munkájáért egyösszegű, minimum 37500 Ft díjban részesül. A demonstrátor részletes oktatási feladatait a tanszékvezető határozza meg.
A Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar a hallgatói tanulmányok sikerének elősegítésére a 2020/2021 II. félévében is ösztönzi kiváló hallgatóit tutor tevékenység vállalására.
Kihirdetésre kerültek a Műegyetem 2020/2021 1. félévének OHV (Oktatók Hallgatói Véleményezése) eredményei.
Dr. Nagy Pétert, a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar (VBK) Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék Spektroszkópia csoport tudományos munkatársát, 2020-ban a tíz Junior Prima Díjas kutató közé választották „Magyar tudomány” kategóriában.
A műegyetemi kutatók innovációja a Pro Progressio Alapítvány legrangosabb díját érdemelte ki Dr. Hórvölgyi Zoltán, a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar (VBK) egyetemi tanára, dékánhelyettese, a Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék (FKAT) Kolloidkémiai Csoportjának vezetője, miután kollégáival kidolgozott speciális módszerért – megosztva – elnyerte a BME Pro Progressio Alapítványának legutóbbi Innovációs Díját.
Karunkon elektronikusan gyűjtjük a hallgatók diplomamunkára, szakdolgozatra, egyéni feladatra történő jelentkezését. A jelentkezés ideje: 2021. január 21. - március 8. 23:59 (oktatói elfogadással)

Hírarchívum

BME VBK K+F+InfoPont