Elhunyt Verhás József, a Fizikai Kémia Tanszék volt oktatója

2020. június 8. hétfő

Elhunyt Verhás József, a Fizikai Kémia Tanszék volt oktatója

Verhás József 1962-től dolgozott a Fizikai Kémia Tanszéken. 1973-ban a BME Fizika Tanszékére került a Vegyészmérnöki Fizika Osztályra, majd a Kémiai Fizika Tanszékre. 1987 és 1993 között tanszékvezető helyettes, 1988-tól 1992-ig a Fizika Intézet igazgató helyettese volt. 1988-1990 között a Kertészeti Egyetemen a Termodinamika c. tárgy előadója. Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar nappali tagozatán és az angol nyelvű képzésben 2 speciális tárgy oktatója volt. 1974-től 1992-ig a Baranya megyei egyetemi felvételi-érettségi közös írásbeli vizsgák megyei biztosa volt. Olaszországban többször volt vendégprofesszor, itthon és külföldön opponensként is tevékenykedett. Több szakcikk és könyv szerzője, valamint társszerzője. A tudományos közéletben is aktívan részt vett, az MTESZ, a Bólyai János Matematikai Társaság, az Eötvös Loránd Matematikai és Fizikai Társaság tagja, a Thermodinamikai Szakcsoport elnöke, az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesületvezető elnökségi tagja, az International Society for the Interaction of Mechanics and Mathematics, az International Journal of Non-Equilibrium Thermodinamics Engineering Mechanics szerkesztőbizottságának tagja, a Messinai Tudományos Akadémia, a European Academy of Sciences, a CODATA, a TMB és a Fizikai Csillagászati Szakbizottság tagja volt.

Munkásságát több kitüntetéssel és díjjal ismerték el. 1978-ban”Kiváló Munkáért”, 1981-ben „Kiváló Aktiva” kitüntetést, 1987-ben a „Segner Díj” arany fokozatát kapta.

Emlékét örökre megőrizzük!

Temetése  június 19-én 10:30-kor lesz  a Rákospalotai Temetőben.