Elhunyt dr. Pálossy Lászlóné, vasdiplomás vegyészmérnök, a VBK címzetes egyetemi docense

2020. július 2. csütörtök

dr. Pálossy László sz. Becker Katalin vegyészi pályafutását az Egyesült Vegyiműveknél kezdte fejlesztő mérnökként. Munkája a gyár üzemi technológiájának korszerűsítését, illetve új termékek kidolgozását célozta. 1957-ben került a Budapesti Műszaki Egyetem Szervetlen Kémia tanszékére. Részt vett az első éves vegyészmérnök hallgatók elméleti és gyakorlati képzésében, de tartott előadást felsőbb éveseknek Elemorganikus Kémia címen, illetve mérnököknek, továbbképzésen, a szilikonok alkalmazástechnológiájával kapcsolatban. Kutatási területe a szerves szilícium vegyületek előállítása, fizikai-kémiai, valamint alkalmazástechnológiai vizsgálata volt. E témakörökben 1965-ben műszaki doktori címet szerzett. Részt vett a tanszék szilikonok problémáival foglalkozó, valamint felhasználásukat célzó kutatásaiban is. Eredményeit hazai és külföldi konferenciákon tartott 33 előadásában, illetve 30 publikációjában tette közzé. Nevéhez kötődik három szabadalom, melyek közül kettőt a gyakorlatban is alkalmaznak. 1990-ben vonult nyugállományba.

2018-ban vasdiplomát, 2013-ban gyémántdiplomát, 2003-ban aranydiplomát vehetett át a BME-n.

EMLÉKE SZÍVÜNKBEN ÖRÖKKÉ ÉL!

Gyászjelentés