Brazil hallgatók a Műszaki Kémiai Napokon

2014. május 29. csütörtök

Brazil hallgatók a Műszaki Kémiai Napokon

A Pannon Egyetem Műszaki Kémiai Kutatóintézete 2014. május 14-16-án rendezte meg a Műszaki Kémiai Napokat, melyben ismét indított angol szekciót is, kifejezetten műszaki kémiai tartalommal, melynek kéziratait - tudományos elbírálás után - a Periodica Polytechnica - Chemical Engineering (If.: = 0.269) újságban jelentetik meg.

A konferencián a Vegyérmészöki és Biomérnöki Kar színeiben négy brazil hallgató is részt vett, akik a “Science without Boarders” projekt keretén belül a tanulmányik egy részét a BME-n végzik. A hallgatók a 9 kreditpontot érő egyéni feladatukat Dr. Németh Áron irányításával az F-Labor-ban teljesítik.

Ez előadásuk témája:

• Paula Chiachia Pasta: Propionsav előállítása Proipinibacterium izolátummal tejsavó hasznosítására
  • Klebson da Cruz Silva: Nannochloropsis algák tenyésztése különböző bioreaktor kialakításokban
  • Gabriela Tura Lial: Felületaktív anyagok előállítása Bacillus licheniformis-szal hulladék tejsavón
  • Janaína Carla de Silva: Probiotikus Leuconostoc mesenteroides sp. cremoris
    fermentációja tejsavón

További infotmációk az eseményről.

Az eseményről a BME.hu is beszámolt az angol nyelvű honlapján.