A Műegyetem a horizonton - Partnerség európai dimenzióban 2014

2014. május 30. péntek

A Műegyetem a horizonton - Partnerség európai dimenzióban 2014

2014. június 26-án, csütörtökön, 10.00 órai kezdettel a BME Q épületében (1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2. Q épület Simonyi terem) "A Műegyetem a horizonton - Partnerség európai dimenzióban 2014" címmel  rendezvényt szervez a BME, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

PROGRAMELŐZETES:

10.00 – 12.30 Plenáris szekció

A szekció keretében a Műegyetem kiemelt kutatási területeinek vezetői tárják fel eredményeiket, eddigi partnerségeiket, ill. azokat a lehetőségeket, amelyeket a Műegyetem 8 karán és mintegy 80 tanszékén egyidejűleg rendelkezésre álló szerteágazó szakmaiság és kapacitás kínál. Itt mutatjuk be a 2010 óta kiemelt Fenntartható energetika, Járműtechnika, közlekedés és logisztika, Biotechnológia, egészség- és környezetvédelem, Nanofizika, nanotechnológia és anyagtudomány, ill. Intelligens környezetek és e-technológiák kifejezetten interdiszciplináris együttműködésekben művelt témáink mellett az újonnan meghirdetett Katasztrófa-megelőzés: korszerű mérnöki módszerek kiemelt témánkat is, amelyet ugyancsak európai dimenzióba helyezve ismerhetnek meg.

12.30 – 14.00 Sajtótájékoztató, ebéd

A rendezvény honlapja