Egyetemi-Akadémiai együttműködés a hazai fehérjekutatásokban

2014. május 30. péntek

Egyetemi-Akadémiai együttműködés a hazai fehérjekutatásokban

Május 20-án mutatták be a MEDinPROT Fehérjetudományi Kiválósági Együttműködési Programot, amely négy intézmény, köztük a BME részvételével valósul meg.

Különböző fehérjetudományi szakterületek összekapcsolásával, hálózatba szervezésével és a meglévő kapcsolatok erősítésével már elismert kutatók együttműködését segíti elő az az egyedülálló konzorciális program, amelyben az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Semmelweis Egyetem és az MTA Természettudományi Kutatóközpontja vesznek részt – tájékoztatta a bme.hu-t Salgó András, a BME Alkalmazott Biotechnológia és Élelmiszer-tudományi Tanszékének vezetője, a programot irányító testület műegyetemi tagja. (Az MTA TKK 2013 novemberében kötött együttműködési megállapodást a BME-vel és az ELTE-vel, amelyhez a Semmelweis Egyetem 2014 áprilisában csatlakozott. A tavaly novemberi együttműködési nyilatkozat aláírásáról a bme.hu is beszámolt – a szerk.)

A teljes cikk a a BME honlapján olvasható.