Interjú Dr. Szarka Andrással

2014. május 30. péntek

Interjú Dr. Szarka Andrással

A BME.hu „Egy kutató, aki a BME-n dolgozik, nem lehet maradi” címmel interjút készített Dr. Szarka Andrással a VBK Alkalmazott Biotechnológia és Élelmiszer-tudományi Tanszékének docensével, aki bemutatta a génmérnökség és a Magyarországon élenjáró műegyetemi biotechnológus képzés rejtelmeit.

„Amikor én jártam ide, a biotechnológia szakirányt csak minden második évben tudták elindítani, most ott tartunk, hogy az oktatói kapacitás bővítése nélkül lassan korlátozni kell a jelentkezők számát”– érzékeltette a műegyetemi biomérnök képzés iránti érdeklődés mértékét Szarka András egyetemi docens. A különlegességnek számító képzés színvonalát tovább emeli, hogy a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki, valamint Villamosmérnöki és Informatikai Karának oktatói március végéig megalkották, illetve ahol szükséges volt, újraírták a modern biotechnológiát érintő tananyagokat egy 150 millió Ft-os pályázat keretében. „Ezen tananyagok segítségével a hallgatók európai szintű elméleti képzést kapnak, garantálva, hogy megőrizzük piacvezető helyzetünket a magyarországi biomérnökképzésben” – tette hozzá a bme.hu kérdésére.

A teljes cikk a bme.hu oldalán olvasható.