A Pro Progressio Alapítvány publikációs és innovációs díj nyertesei

2023. november 16. csütörtök

A Pro Progressio Alapítvány publikációs és innovációs díj nyertesei

A Pro Progressio alapítvány a BME rektorával közösen 2016-ban hozta létre a legkiválóbb tudományos közlemények elismerésére szolgáló díjakat. A díj célja egyrészt a legelismertebb tudományos folyóiratokban való publikálás ösztönzése és ezáltal kiváló kutatóink elismerése, másrészt áttételesen az egyetemi rangsorokban történő jobb helyezés elérése (kiemelten a Shanghai-listában figyelembe vett) Nature és Science publikációk ösztönzése révén.

Teljes hír:

A „BME legkiválóbb tudományos közleménye 2018-2022 cím elnyerésére”, a Web of Science-ben található legtöbb, minimum 50 független hivatkozást elérő cikkel lehetett pályázni.

A BME legkiválóbb tudományos közleménye díj nyertesei:

1. Catalytic Conversion of Carbohydrates to Initial Platform Chemicals: Chemistry and Sustainability

megjelenés helye: Chemical Reviews 2018 (WoS: 705)

Dr. Cséfalvay Edit habilitált egyetemi docens GPK

Dr. Németh Áron egyetemi docens VBK

Dr. Mika László Tamás egyetemi tanár VBK

2. Toward tailoring Majorana bound states in artificially constructed magnetic atom chains on elemental superconductors

megjelenés helye: Science Advances (WoS: 163)

Dr. Szunyogh László egyetemi tanár TTK

Dr. Palotás Krisztián tudományos főmunkatárs TTK

Dr. Rózsa Levente tudományos főmunkatárs BME FIEK

H. Kim, A. Palacio-Morales, T. Posske, M. Thorwart, R. Wiesendanger