VBK Tudományos Diákköri Konferencia összefoglaló

2024. január 25. csütörtök

VBK Tudományos Diákköri Konferencia  összefoglaló

A Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar által szervezett házi TDK-konferencián 58 hallgató 57 dolgozattal vett részt nyolc szekcióban.

Analitikai kémia és vizsgálati módszerek 8 dolgozat, Anyagtudomány és számításos kémia 10 dolgozat, Biokémia, biotechnológia és élelmiszer-tudomány 14 dolgozat, Kémiai technológia 12 dolgozat, Szerves kémia 13 dolgozat.

Az összegyetemi szervezésű „Fenntarthatósági szekcióban” 3 fő 3 dolgozattal vett részt, és kari színekben három középiskolás diák is indult a GPK által szervezett „Középiskolás szekcióban”.

Pro Progressio Alapítvány oktatói díjban részesült:

Dr. Hegedűs László, habilitált egyetemi docens, tanszékvezető, VBK Szerves Kémia és Technológia Tanszék

TDK Emlékplakett díjban részesült:

Dr. Bálint Erika, egyetemi docens, VBK Szerves Kémia és Technológia Tanszék

Az idei évben 57 (+6) dolgozat került beadásra. A 61 egyetemi hallgató közül 31 volt BSc-s (50,8 %). A továbbjutó dolgozatokból (összesen 50) 22-őt (44%) készítettek BSc-s diákok. A Rektori különdíjat MSc-s hallgató nyerte. Az BME Fenntarthatósági szekcióban három első helyezést értek el VBK-s hallgatóink.

A dolgozatok száma az előző évihez képest valamelyest csökkent, 2022-ben 69 dolgozatot nyújtottak be a karon.

NTP-HHTDK-23-0048 pályázat támogatásával megvalósuló program.