VBK-s OKTATÓK ELISMERÉSE A NEMZETI ÜNNEPEN

2024. március 18. hétfő

Hórvölgyi Zoltán egyetemi tanár a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar (VBK) korábbi dékánhelyettese, illetve a BME VBK Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék korábbi tanszékvezető helyettese több mint három évtizedes kiemelkedő oktatói, témavezetői és tudományos tevékenysége, valamint a nanorészecskés filmek és funkcionális nanoszerkezetű szol-gél bevonatok kutatása területén elért eredményéért.

Széchenyi-díjat kapott Zrínyi Miklós, a BME 2004 és 2008 között tudományos és nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettese, és a Fizikai Kémia Tanszék volt tanszékvezetője. Zrínyi Miklós vegyész, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, professor emeritus értékes tudományos pályafutása, a mágneses nanorészecskék által irányítható gélrendszerek tudományágának megteremtése, a polimergélek kutatásában elért eredményei, széles körű nemzetközi együttműködések kialakításával végzett kutatói, egyetemi oktatói és szakmai közéleti tevékenysége elismeréseként részesült a díjban.