Műegyetem (és VBK) a Horizonton

2014. július 1. kedd

Műegyetem (és VBK) a Horizonton

A Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karról Dr. Szarka András mutatta be a Műegyetem a Horizonton című rendezvényen a biotechnológia, egészség- és környezetvédelem kiemelt kutatási terület Horizon 2020 vonatkozásait.

A BME és ezen belül a Biotechnológia, egészség- és környezetvédelem KKT versenyképességét megalapozza, hogy a felfedező kutatások mellett kiváló alkalmazott kutatói gárdával és ipari kapcsolatokkal rendelkezik – summázta a BME Alkalmazott Biotechnológia és Élelmiszertudományi Tanszék docense. Szarka András, a kutatási terület vezetőjeként emlékeztetett arra, hogy ipari technológiák fejlesztésekor számos jó ötlet merül feledésbe a szoros időterv vagy a kockázatok miatt. „Az ipar és az egyetem megfelelő együttműködésével ezek az ötletek nem sikkadnak el” – figyelmeztetett. Bejelentette, hogy tavaly megkezdődött egy kutatási innovációs háló, egy modell-laboratórium kiépítése ipari partner és egyetem között. A későbbiekben ezt a laboratóriumi modellt mintául véve szélesíthető a „felfedező, alkalmazott és ipari kutatási háló a műegyetemi biotechnológiában”. A KKT kulcsjelentőségű az élelmezésbiztonság növelésében, a demográfiai változások kezelésében vagy a környezetkímélő technológiák, a szennyvíztisztítás korszerűsítésében. - Írta a bme.hu.

A rendezvényről szóló bővebb cikket a bme.hu oldalán olvashatják.

Fotó: Philip János