IChemE Water Awards 2. helyezést ért el a VBK oktatói részvételével pályázó csapat

2017. november 9. csütörtök

Az Institution of Chemical Engineers (IChemE) idén is meghirdette "Global Award"-ját, melyre a Világ minden részéről lehetett pályázni, 12 kategóriában. A Miskolci Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az Egis Gyógyszergyár Zrt. által közösen alkotott csapat pályázott a "Water Award 2017"- re ipari szennyvizek tisztításához kapcsolódó témában.

Pályázatuk címe: Novel method for the physicochemical treatment of process wastewaters to enhance sustainabilty in the spirit of circular economy

A Világból nyolc csapat jutott be kategóriánkban a döntőbe, köztük  az eredményhirdetést november 2-án tartottak Birmingham-ben, amelyen Dr. Tóth András József képviselte a csapatot amelynek vezetője Dr. Mizsey Péter. Bekerültek a  "Highly commended" csoportba, és második helyezést értek el.

Ezúton is gratulálunk!