Varga József Alapítvány BME VBK "EGIS" doktorandusz hallgatói ösztöndíj pályázat

2018. augusztus 22. szerda

A Varga József Alapítvány pályázatot hirdet BME VBK „EGIS” doktorandusz hallgatói ösztöndíj elnyerésére.

1. Pályázatot nyújthat be a BME VBK Oláh György Doktori Iskola hallgatója, aki doktori kutatómunkáját az EGIS Gyógyszergyár Zrt. által támogatott kutatási területen végzi.

2. A támogatott kutatási tématerület: 2 H-1,2,3-benzotiadiazin-1,1-dioxid származékok reakcióinak a vizsgálata. A támogatás feltétele, hogy a kutatás témavezetője a BME VBK vezető oktatója, kutatója, Emeritusa, vagy tiszteletbeli illetve címzetes vezető oktatója legyen, és a kutatási témát a BME VBK valamelyik tanszéke befogadja.

3. Az ösztöndíj 5 hónapra, 2018. szeptember 1. – 2019. január 31. közötti időszakra szól.

4. Az ösztöndíj összege: 140.000,- Ft/hó, valamint a komplex vizsga sikeres letételét követően 280.000 Ft egyösszegű ösztöndíj-kiegészítés.

5. Az ösztöndíjas kutatását befogadó tanszék az ösztöndíjas kutatásának dologi kiadásaira fordítandó egyszeri maximum 200.000,- Ft támogatásra vonatkozó költségtervvel alátámasztott igényt nyújthat be az Alapítvány felé.

6. Az ösztöndíj egy fő részére adható.

7. A pályázathoz csatolni kell:

• a. Szakmai önéletrajz

• b. Publikációs lista

• c. Az eddig folytatott kutatómunka rövid leírása.

• d. Az ösztöndíjas időszakra vonatkozó kutatási terv.

8. A pályázat beadásának határideje: 2018. augusztus 31.

A pályázatokat nyomtatott formában a Varga József Alapítvány irodájában kell leadni: 1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3. K épület I. emelet 22. VBK Dékáni Hivatal, Telefon: 463-3571, e-mail: vargaj.alapitvany@mail.bme.hu

A pályázatok szakmai értékelése alapján az ösztöndíjat az Alapítvány kuratóriuma ítéli meg, a döntésről a pályázók írásban értesítést kapnak.

Pályázati kiírás